Spor

Yalovalı Bisikletçiler, 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisikleti Yarışından Madalya İle Dündüler,

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisiklet yarışı 15 Temmuz 2021 tarihinde Muğla ili, Marmaris ilçesinde 27 il ve 5 ülkeden toplamda 212 sporcu katılımıyla 57 km uzunluğundaki Muğla-Marmaris karayolunda gerçekleşti

Yalovalı Bisikletçiler, 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisikleti Yarışından Madalya İle Dündüler,

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisiklet yarışı 15 Temmuz 2021 tarihinde Muğla ili, Marmaris ilçesinde 27 il ve 5 ülkeden toplamda 212 sporcu katılımıyla 57 km uzunluğundaki Muğla-Marmaris karayolunda gerçekleşti.

Muğla Cumhuriyet Meydanından start alan yarışma, Yalovalı bisikletçiler kıyasıya bir mücadele gerçekleştirdiler. Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Sporcusu Emine IRMAK SEZER 01:45.00 zamanla yarışmayı Yıldız Bayanlar kategorisinde 1. olarak bitirirken, Master 50+ kategorisinde yarışmaya katılan Yalova Belediye Spor Kulübü Sporcularından Salih Bahadır DÜNER yarışmayı 01:40.00 dereciyle 1.lik, aynı kategoride yarışan takım arkadası Zefer YALIN 1:40:35 sn ile yarışmayı 3. olarak tamamladılar. 

Muğla- Marmaris karayolu güzergahında gerçekleşen müsabakanın zor bir yarışma olduğunu ifade eden Yalova Gençlik ve Spor müdürlüğü bölge antrenörü Kamil ALEV; “ 57 km uzunluğunda, dik rampaların olduğu ve teknik inişlerin bulunduğu bir yarıştı. Mevsim normallerinin dışında oldukça sıcak bir günde koşulan yarışmada güneş ışınlarına maruz kalan dik yokuş bölümleri geçerken mücadeleyi bırakmadılar. Sezonun içinde koşulacak yarışmalar devam ediyor, yeni başarılara imza atmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.” Yeni yetişecek yıldız sporcularımız ile desteklediğimiz program dâhilinde, gençlerimize spor kültürünü kazanmalarına yönelik etkinlikler düzenliyoruz.  Çocukların, fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesi sağlıklı bir vücuda ve zihne sahip olması için, Yalova sınırları içinde düzenli antrenman programları uyguluyoruz” dedi.
  İl Müdürlüğümüzce 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisikleti Yarışından madalyalar ile dönen sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.