Eğitim

Yalova Üniversitesi’nin Desteklediği Proje SOGEP Çağrısı kapsamında destek almaya hak kazandı

Yalova Üniversitesi’nin desteklediği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün “Engelli ve Yaşlı Bakımı Eğitim Merkezi” projesi SOGEP desteğini almaya hak kazandı

Yalova Üniversitesi’nin Desteklediği Proje SOGEP Çağrısı kapsamında destek almaya hak kazandı

Yalova Üniversitesi’nin desteklediği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün “Engelli ve Yaşlı Bakımı Eğitim Merkezi” projesi SOGEP desteğini almaya hak kazandı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda bölgemizde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programının (SOGEP) değerlendirme süreçlerini başarıyla geçerek destek almaya hak kazanan projelerin sözleşmeleri imzalandı. Yalova Valiliğinde gerçekleştirilen imza törenine Yalova Üniversitesi’ni temsilen Yalova Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Abay katıldı. 

 2021 yılında İllerde yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak amaçlarına yönelik çalışmaların yapılmasını sağlamak için çıkılan çağrıya Yalova’dan sunulan iki proje destek almaya hak kazandı. Bu projeden biri Yalova Üniversitesi’nin desteklediği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün “Engelli ve Yaşlı Bakımı Eğitim Merkezi” projesidir. 18 ayda tamamlanmasını öngörülen proje kapsamında, İl Müdürlüğümüzün sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlanan 50 kadının, engelli ve yaşlı bakımıyla ilgili Yalova Üniversitemizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kadrolarından eğitim alması ve bu kadınlardan 25 tanesinin istihdam edilmesi amaçlanmakta.