Eğitim

Yalova Üniversitesi Öğrencileri Aşılarını Oluyor

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde aşı olmak isteyen personel ve öğrenciler için, Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından COVID-19 aşı standı kuruldu

Yalova Üniversitesi Öğrencileri Aşılarını Oluyor

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde aşı olmak isteyen personel ve öğrenciler için, Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından COVID-19 aşı standı kuruldu.

Son dönemler artan aşı çalışmalarına Yalova Üniversitesi de destek verdi. Üniversitemiz bünyesinde bulunan henüz COVID-19 aşıları tamamlanmış veya aşı olmamış öğrenci ve personelimiz için Yalova İl Sağlık Müdürlüğü ve Yalova Üniversitesi Mediko Sosyal Birimi tarafından COVID-19 aşı uygulaması başladı.

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde yer alan Merkez Kantin’de kurulan çadırda, Yalova Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor daire başkanlığı Mediko Sosyal Birimi’nden görevli Doktor Metin Sabuncu ve üniversitemizin görevli hemşireleri Esra Uluç Karaman ve Arzu Atbaşı ile Yalova İl Sağlık Müdürlüğünden Ebe Hemşire Yasemin Yıldırım ve Hemşire Nevin Atila gözetiminde aşı uygulaması gerçekleştiriliyor.

COVID-19 aşısı hakkında bilgilendirmelerde de bulunulan stantta, Doktor Metin Sabuncu; toplumsal bağışıklık kazanabilmemiz için COVID-19 aşısının büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. COVID-19 ile mücadelede başarılı olmanın yolunun aşıdan geçtiğini belirten Dr. Sabuncu, henüz COVID-19 aşısı olmayan herkesi aşı olmaya davet etti.

Kurulan aşı standına öğrenciler ilk günden ilgi gösterdi.