Eğitim

Yalova Üniversitesi Mezunlarını Geleceğe Uğurladı

Yalova Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı’nı başarıyla tamamlayan 2 binin üzerindeki mezununu düzenlediği görkemli törenle geleceğe uğurladı

Yalova Üniversitesi Mezunlarını Geleceğe Uğurladı

Yalova Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı’nı başarıyla tamamlayan 2 binin üzerindeki mezununu düzenlediği görkemli törenle geleceğe uğurladı. 

 

Yalova Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı’nı başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için Öğrenci Yaşam Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenledi. COVID-19 tedbirleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen mezuniyet töreni, duygu dolu anlara da sahne oldu. 

 

Mezun olan öğrenciler ve aile üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği mezuniyet töreni, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Belediye Başkan V. Mustafa Tutuk, Yalova Barosu Başkanı Av. Fedai Doğruyol, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları olmak üzere çok sayıda il protokolü, akademik ve idari personelin katılımıyla gerçekleşti. 

 

İlk olarak tören geçişi ile başlayan 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde sırasıyla Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Altınova Meslek Yüksekokulu, Armutlu Meslek Yüksekokulu, Çınarcık Meslek Yüksekokulu, Termal Meslek Yüksekokulu ve Yalova Meslek Yüksekokulu mezunları katılımcıları selamladı. 

 

Kortej yürüyüşünün ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden 2020-2021 Akademik Yılı mezuniyet töreni, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.

Suat Cebeci’nin açılış konuşmasıyla devam etti. 

 

“Bu Gurur Hepimizin”

 

Yalova Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren yaklaşık 22 bin mezun verdiğini ifade ederek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci, mevcut öğrenci sayının 14.599’a ulaştığını ve yeni eğitim-öğretim yılında bu sayının 17 binlere yaklaşacağını vurguladı. Geride bıraktığımız son üç yılda Yalova Üniversitesi’nin kurumsal yapısında büyük ilerlemeler kaydedildiğini belirten Prof. Dr. Suat Cebeci, “Değerli ailelerimiz, Üniversitemizin tüm akademik ve idari kadrosu ile birlikte tüm gücümüzle çalışarak sizlerin bize emanet ettiğiniz yavrularınızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştık. Onlar artık milletimize değer katacak aydınlık bireylerdir, bu gurur hepimizin. Değerli mezunlarımız, sizi hayata uğurlarken gönlümüz ve dualarımız sizinledir. Kendinize her zaman güvenin ve milletimize değer katmak için var gücünüzle çalışın. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yolunuz açık olsun” diye konuştu. 

 

Rektör Prof.

Suat Cebeci’nin konuşmasının ardından Yalova Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı sonunda dereceye giren ilk üç öğrenci açıklandı. Yalova Üniversitesi’nin üçüncüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nden Özlem Şakar, ikincisi  İslami İlimler Fakültesi’nden Ammar Olabi, birincisi ise İslami İlimler Fakültesi’nden Hülya Karabulut oldu.  

 

Dereceye giren mezunlara anı belgeleri ve hediyeleri Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk tarafından takdim edildi. Ödül takdiminden sonra katılımcılara seslenen Yalova Valisi Muammer Erol, “Yalova’mızın en değerli eğitim kurumu olan Yalova Üniversitemizin bu etkinlikle birlikte ne kadar güzelleşip büyüdüğünü görme fırsatını yakaladık. Salgın nedeniyle mezuniyetlerimizi özledik, bekledik ve bu törenle birlikte özlediklerimizi hatırladık. Bütün öğrencilerimizi can-ı gönülden tebrik ediyor, bundan sonrasında da başarılı ve sağlıklı bir hayat diliyorum” diye konuştu. Daha sonra Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve Yalova Milletvekili Özcan Özel de duygularını ifade ederek sahneden ayrıldılar.

 

Yalova Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı birincilik ödülünü kazanan İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Hülya Karabulut ise konuşmasını tamamladıktan sonra Geleneksel Kütük Çakma Merasimi’ni gerçekleştirdi.

 

Kepler Havaya!

 

Törenin son bölümünde Yalova Üniversitesi mezunları hep birlikte ‘Millete Sözü’ isimli yeminlerini ettiler.