Ekonomi

Sakarya 3. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı…

Sakarya 3. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı…

Sakarya 3. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı…

​Sakarya 3. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarının açılışı 11 Kasım tarihinde Hendek Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda yapıldı. Fuar 14 Kasım tarihine kadar açık kalacak olup fuarın açılışına Sakarya Milletvekili M.Levent BÜLBÜL, Sakarya Valisi Çetin Oktay KALDIRIM, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem YÜCE’nin yanı sıra şehir protokolü, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve davetliler katıldı.

Fuara, katılımcı firmaların pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçileri yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak amacı ile çok sayıda firma ve kurum katılmaktadır.

Fuar açılışında Müdürlüğümüz öncülüğünde ve Sakarya Ziraat Odaları sponsorluğunda Kadın Çiftçi Bilgi Yarışması düzenlenmiş olup yarışmanın sonucunda Kaynarca İlçesinden Arzu TOSUN birinci, Adapazarı İlçesinden Rukiye ERDEM ikinci ve Karapürçek İlçesinden Elda İBİL üçüncü olmuştur. Yarışmacılara ödülleri Vali Çetin Oktay KALDIRIM ve Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Ali Şener BAYRAKTAR tarafından verildi.

Fuara desteklerinden dolayı Vali Çetin Oktay KALDIRIM ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem YÜCE tarafından İl Müdürü Ali Ulvi ÖZERDEM’le birlikte destek olan diğer kuruluşlara plaket takdim edilmiştir.