Eğitim

Rektör Cebeci Akkuyu Ngs Proje Yarışması’nda Finale Kalan Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof

Rektör Cebeci Akkuyu Ngs Proje Yarışması’nda Finale Kalan Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Akkuyu NGS Proje Yarışması’nda finale kalarak önemli bir başarıya imza atan Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri Ebubekir Tosun ve İlayda Durmuş’u makamında ağırlayarak teşekkür belgelerini takdim etti.   

 

Genç yeteneklere nükleer enerji alanında yenilikçi projeler üretme ve kendilerini geliştirme fırsatı sunmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Akkuyu Nükleer A.Ş. iş birliği ile düzenlenen Akkuyu NGS Proje Yarışması’nda finale kalan Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğrencileri Ebubekir Tosun ve İlayda Durmuş, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’yi ziyaret etti.  

 

“Nükleer Köy” adlı projeleriyle 56 proje arasından finale kalan 6 takımın arasında yer alan Ebubekir Tosun ve İlayda Durmuş’u makamında ağırlayan Rektör Cebeci, öğrencilerle sohbet ederek başarılarından dolayı tebriklerini iletti. Görüşmenin sonunda öğrencilere teşekkür belgelerini takdim eden Rektör Cebeci, Yalova Üniversitesi olarak tüm öğrencilerin bilimsel projelerine tam destek vereceklerini vurgulayarak sözlerini sonlandırdı.