Gündem

Karıncalı Dede Türbesi Yolundaki Sorun Çözülüyor…

Karıncalı Dede Türbesi Yolundaki Sorun Çözülüyor…

Karıncalı Dede Türbesi Yolundaki Sorun Çözülüyor…

Karıncalı Dede Türbesi Yolunda İstinat Duvarı Yapım Çalışmaları Başladı…

                Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ahmediye Mahallesinde yüksek bir kayanın üzerinde bulunan Karıncalı Dede Türbesinde yaşanan toprak kaymalarının önüne geçmek amacıyla istinat duvarı yapım çalışmalarına başladı.
                Son günlerde vatandaşlar tarafından Karıncalı Dede Türbesine ulaşım konusunda yapılan başvurulara kayıtsız kalmayan Belediyemiz, Türbeye giden yolda herhangi bir toprak kaymasının yaşanmaması amacıyla istinat duvarı çalışması başlattı. Vatandaşların Türbeye herhangi bir problem yaşamadan daha konforlu bir yoldan gitmesini hedefleyen Belediyemiz tarafından, istinat duvarının tamamlanmasının ardından yolun tadilat işlemi yapılacak.
               Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “İlçemiz Ahmediye Mahallesi E-25 Karayolu kenarında, yüksek bir kayanın üzerinde bulunan Karıncalı Dede Türbesi, vatandaşlarımızın çok sık ziyaret ettiği noktalardan biri. Yağmur sularının neden olduğu toprak kayması sonucu yolda bozulmalar oluşmuştu. Vatandaşlarımızın yolun yapımı konusundaki yoğun talepleri sonucu istinat duvarı yapım çalışmalarımız başladı.  İstinat duvarının tamamlanmasının ardından, yol yapım çalışmalarımızda başlayacak. Kısa bir süre içerisinde yolu hizmete sunmayı amaçlıyoruz.” Dedi.