Gündem

FERİZLİ’DE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 107. YILDÖNÜMÜ GURURLA KUTLANDI

FERİZLİ’DE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 107. YILDÖNÜMÜ GURURLA KUTLANDI

FERİZLİ’DE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 107. YILDÖNÜMÜ GURURLA KUTLANDI

Ferizli’de, fedakârlığın ve azmin sembolü olan, sadece millî tarihimizin değil insanlık tarihinin en ihtişamlı kahramanlık destanı Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Şehitlik Ziyaretleri

Ferizli’de Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayasıyla düzenlenen etkinlikler ilk olarak şehitlik ziyaretiyle başladı.

Kaymakam Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkan Vekili Erdoğan Özkan ve ilçe protokolü Ferizli Merkez Mezarlığında bulunan şehit kabristanlıklarını gezerek karanfil bıraktı, ziyarette bulunan şehit aileleri ile sohbet etti.

Şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu. Edilen duaların ardından buradaki tören sona erdi.

Çelenk Sunma Töreni

18 Mart Çanakkale Zaferi’ni Kutlama ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri şehitlik ziyaretlerinin ardından çelenk sunma töreniyle devam etti. Ferizli Hükümet Konağı bahçesinde Saat 09.45’te başlayan törende,

Kaymakam Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkan Vekili Erdoğan Özkan tarafından

Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Ferizli Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Serdar Koç tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşma ile tören sona erdi. Tören sonrası Şehit Aileleri ve gazi yakınları onuruna yemek verildi.

Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Performansı İzleyicileri Büyüledi

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü programı, Şehit Aileleri ve gazi yakınları onuruna verilen yemeğin ardından saat 11.30’da Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda devam etti. Günün anlamını belirten konuşmanın ardından öğrenciler, Çanakkale konulu şiirlerini okudular. Öğrencilerin gölge oyunu şeklinde hazırladıkları gösteri yoğun ilgi topladı. Bu esnada salondakilerin oldukça duygulandıkları gözlendi. Programın son kısmında, Çanakkale konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, protokol tarafından ödüllendirildi.

Törene; Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkan Vekili Erdoğan Özkan, Cezaevi Tabur Komutanı J. Binbaşı Ulaş Taştan, İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Serdar Koç, Ferizli Cumhuriyet Savcısı Volkan Oğuz, Hakim Yasin Aybastı, ilçe protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri personel, emniyet güçleri ve idari yetkililer katıldı.