Ekonomi

ÇİFTÇİLERE “TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLERİN İŞLENEREK DEĞERLENDİRİLME METOTLARI EĞİTİMİ” VERİLDİ

İl Müdürlüğümüz ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğinde vatandaşlarımıza “Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin İşlenerek Değerlendirilme Metotları” eğitimi verildi

ÇİFTÇİLERE “TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLERİN İŞLENEREK DEĞERLENDİRİLME METOTLARI EĞİTİMİ” VERİLDİ

İl Müdürlüğümüz ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğinde vatandaşlarımıza “Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin İşlenerek Değerlendirilme Metotları” eğitimi verildi.

İl Müdürlüğümüzde bir gün süreyle verilen eğitimde Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Osman Halis Özen’in açılış konuşmasının ardından Mühendis Ahmet Murat Bakanlığımızın Tarım Orman Akademisi platformu ile ilgili bilgiler aktardı. Daha sonra Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Kimya Yüksek Mühendisi Seda Kayahan Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Kimyasal Özellikleri ve Sağlığa Faydalı Etkileri ile Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden Ekstrakt Eldesi, Dr. Yasin Özdemir Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Sanayide Kullanım Alanları, Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden diğer ürünlerin işlenmesi, Elde edilen ürünlerin depolanması, satışa sunulması ve özelliklerinin belirlenmesi, Biyolog Yalçın Kaya’da  Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden Yağ Eldesi konularında katılımcılara sunum eşliğinde bilgiler verdiler.

İl Müdürümüz Suat Parıldar da yaptığı kapanış konuşmasının ardından eğitime katılanlara katılım belgelerini tek tek takdim etti. Kurum önünde çektirilen toplu fotoğrafın ardından da Eğitime katılan çiftçiler Araştırmaya geçerek Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin işlendiği bölümleri gezdiler.