Yaşam

ARITMA’dan Pis Kokular Yükseliyor

KATLANAMIYORUZ ARTIK İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye ve doğaya karşı duyarsızlığının, belediyecilik konusundaki tecrübesizliğinin, yönetimdeki bilgisizliğinin bedelini, doğa gökyüzü ve 16 milyon İstanbullu ödüyor

ARITMA’dan Pis Kokular Yükseliyor

KATLANAMIYORUZ ARTIK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye ve doğaya karşı duyarsızlığının, belediyecilik konusundaki tecrübesizliğinin, yönetimdeki bilgisizliğinin bedelini, doğa gökyüzü ve 16 milyon İstanbullu ödüyor. Mevcut tesislere teknolojik yatırımlar yapılıp yenilenmiyor, biyolojik arıtma tesisleri projesi aksatılıyor ve Tuzla’mızın ortak problemi koku hala çözülemiyor. Arıtma tesislerimiz hala geçmiş yıllarda yapılan düzenlemelerle çalışıyor. AK Parti döneminde özellikle koku problemi için geliştirilen biyolojik arıtma tesisleri projesi hayata geçirilmediği sürece burnumuzun direği sızlaya sızlaya geçmişe özlemimiz devam edecek.

Durdurulan projelerin, yapılmayan teknolojik yatırımların ve vurdumduymazlığın sonucu olarak, katlana katlana artan kokulara KATLANAMIYORUZ ARTIK!

Koku kaynağı İBB

İstanbul’un her köşesinde yaşanan tüm problemler gibi Tuzla’nın her köşesinde de İBB kaynaklı sorunlar her geçen gün büyüyor. Seçim çalışmalarında hesapsızca vaatlerde bulunup Tuzla’nın koku problemini çözeceğiz diye bas bas bağıran İBB başkanı Ekrem İmamoğlu kokular yükselmeye başlayınca toz duman oldu.

Şimdi iki büyük problemimiz İBB ve koku;

Koku İBB’den kaynaklanıyor, İBB ise becerisizlik yumağı.

Bize düşen ise dişimizi sıkıp, burnumuzu tıkamak olsa da Tuzlalılar adına biz bu konuları yazmaya devam edeceğiz.

Kaynak: https://www.turkuazgazetesi.net/haber/7942104/aritmadan-pis-kokular-yukseliyor