Gündem

Arifiye Zabıtasından Market Denetimi…

Arifiye Zabıtasından Market Denetimi…

Arifiye Zabıtasından Market Denetimi…

Döviz kurlarında yaşanan düşüşten sonra, marketler yakın takibe alındı…

     Döviz kurlarında yaşanan artışa paralel olarak marketler tarafından ürün fiyatlarına yapılan artışların oranı ile döviz kurlarında yaşanan düşüş nedeniyle yapılan indirimlerin oranı aynı değil. Bu nedenle, son zamanlarda artan şikâyetler nedeniyle harekete geçen Arifiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki marketlerde denetimlerini sıklaştırdı.
     Zabıta Müdürlüğü denetim ekiplerince yapılan denetimlerde, gıda, genel temizlik, fiyat etiketi, etiketlerin mevzuata uygun olup olamadığı ve reyonlarda bulunan ürünlerle kasadan geçirilen ürünlerin fiyat karşılaştırmaları yapıldı.
    Maske ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılan denetimlerle ilgili açıklama yapan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, ilçe genelindeki marketlerde Belediye olarak denetim faaliyetlerinde bulunduklarını söyledi. Başkan Karakullukçu, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin gıda, hijyen ve fiyat etiketlerinin rutin olarak kontrol edilmesini sağladığını ifade ederek, kurallara uymayan işletmelere gerekli uyarıların yapıldığını kaydetti.