Gündem

2’nci Cadde ve Gasilhane’nin Açılışı Yapıldı…

2’nci Cadde ve Gasilhane’nin Açılışı Yapıldı…

2’nci Cadde ve Gasilhane’nin Açılışı Yapıldı…

Arifiye’de yapımı tamamlanan 2’nci Cadde ve Gasilhanenin açılışı dualarla yapıldı…

            Arifiye’ye Şehirlerarası otogardan merkeze ikinci giriş konumundaki 2’nci Cadde (Duble Yol) ve Gasilhanenin açılışı 10 Aralık 2021 Cuma günü saat:14.00’te yapıldı.
           Açılış Törenine; Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Müftüsü Hasan Başiş, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Adnan Akbaş, Çeşitli Kurum ve kuruluşların yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
            Aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan açılış töreninde açılış konuşmasını Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptı. Karakullukçu konuşmasında; ”Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın; Ekrem Yüce ile el ele vererek Arifiye’mize kazandırdığımız İkinci Caddemiz ve Gasilhanemizin açılış törenine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
           Arifiye’miz, tüm yolların kesişme noktasında, ulaşım sorunu olmayan, ilimizin Sanayi Merkezi ve Eğitim üssü konumunda olan bir ilçe. Bunun yanında klasik tarım faaliyetlerinin yanında, Sapanca Gölü ve İl ormanının oluşturduğu doğal sera etkisi sayesinde Dış Mekân Süs Bitkiciliğinde; Yalova’dan sonra ülkemizin ikinci büyük üretim merkezi konumunda olan bir ilçe. Sahip olduğumuz büyük Sanayi kuruluşları ve oto sanayi sitelerinin yanında, Organize Sanayi Bölgesi ve Genişleme alanı ile birlikte gündüz nüfusu 75 bin, yerleşik nüfusu ise 50 Bine dayanan bir ilçe.  
          Arifiye’de göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana daima Arifiye’mizi geliştirmeye, insanımıza hizmet etmeye çalıştık. Ortak istişare ve akılla, Arifiye’mizin mevcut ihtiyaçlarını ve geleceğe yönelik ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarını tespit ederek, yatırımlarımızı bu yönde yapmaya, kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, projelerimizi hayata geçirmeye çalışıyoruz.
         Hamdolsun, Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, Sayın Kaymakamımız, Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimiz ve Muhtarlarımız ile sürekli istişare ederek yakaladığımız bu sinerji sayesinde Arifiye’mize çok değerli eserler kazandırdık.
      Bu gün de, Arifiye Merkezi baştan başa kuşatan Atatürk Caddemizde oluşan trafik yoğunluğunu azaltacak, Arifiye’mize otogardan itibaren adeta ikinci bir giriş noktası olacak İkinci Caddemiz ile, vatandaşımıza yönelik verdiğimiz cenaze hizmetlerinde önemli bir ihtiyacı giderecek Gasilhanemizi Arifiye’lilere hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
         Arifiye’miz geçtiğimiz 12 yıla göre çok değişti ve güzelleşti. Bu süre içerisinde elbirliği ile Arifiye’de birçok projeyi hayata geçirdik.
        İhtiyaçlar bitti mi? Tabii ki Hayır. Çünkü biz çalıştıkça, Arifiye’mizi güzelleştirdikçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. İşte bu ihtiyaçları göz önüne alarak projelendirdiğimiz ikinci caddemiz, Arifiye’mizin 50 yıllık trafik yoğunluğunu giderecek bir proje.
       Bundan sonra da, inşallah Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Ekrem Yüce ile birlikte Atatürk Caddemizi güzelleştirecek, Arifiye’mizin prestij caddesi, adeta gerdanlığı haline getireceğiz. Ayrıca, Hanlı Mahallesi girişinden Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanına çıkan cadde ile Fabrikalar Bölgesini E-5’e bağlayacak olan bağlantı yolunu açacağız.
        Burada yeri gelmişken, Sakarya’mızın sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmak, ilimizi geliştirip güzelleştirmek için gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve ekibine tüm hemşehrilemiz adına çok çok teşekkür ediyor, İkinci Caddemiz ve Gasilhanemizin Arifiye’mize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
Arifiye’ye 15 Milyon Lira Tutarında Yatırım Yaptık…     
       Sonrasında söz alan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüze; ”Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu ile birlikte çok uyumlu bir çalışma sergiliyoruz. Kendisi sağolsun, Arifiye için gece gündüz koşturuyor. Konuşması sırasında bize yeni siparişler verdi. İlgi Daire Başkanlarım burada, notlarını aldılar. İnşallah,  Arifiye’nin taleplerini karşılamak için çalışmalarımızı başlatacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana Arifiye’mize alt yapı ve asfalt yatırımları dahil olmak üzere 15 Milyon Lira tutarında yatırım yaptık. Şu anda açılışını gerçekleştirdiğimiz duble yol (2’nci Cadde) 5 Milyon TL’ye mal olan bir yatırım ve inanıyoruz ki Arifiye’nin merkezdeki trafik yoğunluğunun azalmasına çok uzun yıllar boyunca katkı sağlayacak.  Evet, Sakarya’mızın sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışıyor, alt yapı projelerimiz başta olmak üzere, ilimizi gerek tarım, gerek spor, gerek sosyal tesisler yönünden geliştirmek, tanıtımımızı iyi bir şekilde yaparak turizmimizi geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Sanayimiz elbette, gelişecek, büyüyecek, ancak bunu yaparken doğal güzelliklerimizi kaybetmemeye özen gösteriyoruz. İl Ormanımız, yine bisiklet ve Off Road Turnuvası çalışmalarımız, yine yakın zamanda Güreş Turnuvası hep ilimizin tanıtımını yaparak turizmi geliştirme çabalarımızın ürünleri. İnşallah Sakarya’mız gelecek yıllarda ülkemizde yıldızı parlayan iller arasında yer alacaktır.” dedi.
Arifiye’de Çok Uyumlu Bir Çalışma Var. Bu sinerjinin artarak devam etmesini diliyorum.
       Açılış töreninde bir konuşmada Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım yaptı. Kaldırım Konuşmasında;”Arifiye’miz ilimizin sanayi merkezi konumunda olan bir ilçemiz. Ancak sanayi kadar, Ziraat Fakültesiyle, Meslek Yüksek Okulu ile Fen Lisesi, İmam Hatip ve Anadolu Liseleri ve siğer okulları ile eğitim üssü konumunda. Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana Arifiye Öğretmen Okulu ülkemizin her yerine öğretmenler yetiştirmiş köklü bir kurum. Tarımsal faaliyetlerin yanında Dış Mekân Süs Bitkiciliğinde de çok önemli bir yer ve büyük bir potansiyele sahip.  Ekrem Başkanımın da ifade ettiği gibi çok çalışkan bir Belediye Başkanına sahip. Geçen hafta İsmail Başkanımızla birlikte, Pandemi döneminde Belediye olanakları ile inşa ettiği Gölya Parkı gezdik. Doğa harikası çok güzel bir yer. İnşallah oraya Karavan Parkımızı da inşa edip, il dışından gelen misafirlerimize ağırlayacak, ilimizin turizmine önemli katkılar sağlayacağız. Yine, Mollaköy Göletler Bölgesine yapımı planlanan Kano-Kürek Parkuru ile Bölgesel ve Uluslararası müsabakaların ilimizde yapılmasını sağlayacağız. İlimiz sadece tarım ve sanayi şehri olmayacak. Aynı zamanda Turizm şehri de olacak. Özverili ve başarılı çalışmaları ile çalışan başkanlarımıza ve emeğe geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
       Sonrasında Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş tarafından yapıla dua eşliğinde protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi.
       İkinci caddenin ardından Arifiye’de yapımı tamamlanan Gazilhane binasına geçildi.
     Burada da İl Müftüsü Hasan Başiş tarafından yapılan dua ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılışı yapıldı. Açılış sonrası Vali Kaldırım ve Başkan Ekrem Yüce, protokol ile birlikte Gasilhane içinde incelemelerde bulundu.